Gdańskie Dni Kaszubskie

Szanowni Państwo,

w dniach 8-11 czerwca 2023 r. w Gdańsku po raz drugi organizowane będą Gdańskie Dni Kaszubskie, a Kaszubi z rąk włodarzy Miasta na przedprożach Dworu Artusa otrzymają klucze do grodu nad Motławą. Wydarzenie to organizujemy na okoliczność rocznicy Zjazdu Założycielskiego Towarzystwa Młodokaszubów w Gdańsku, który odbył się 20 i 21 czerwca 1912 roku.

Na szeroki program Gdańskich Dni Kaszubskich składają się koncerty muzyczne zespołów i muzyków z Kaszub na Ołowiance, kaszubskojęzyczna sztuka teatralna na deskach Teatru Wybrzeże, Fischmarkt na Targu Rybnym, spacery kaszubskimi śladami po starym mieście, konferencja naukowa, wystawy plenerowe, targ kaszubski ze stoiskami producentów i twórców regionalnych czy atrakcje dla dzieci.

Zależy nam, aby otwarta formuła targu kaszubskiego zaprezentowała wszechstronne bogactwo Kaszub i Pomorza. Jesteśmy przekonani, że na obszarze Państwa gminy znaleźć można wiele instytucji, firm czy grupy osób (np. Koła Gospodyń Wiejskich), które będą chciały barwnie reprezentować swoją okolicę. Dlatego zapraszamy do udziału w Gdańskich Dniach Kaszubskich. Prosimy o zgłaszanie się do nas za pomocą wiadomości mailowej na adres: biuro@kaszubi.pl.

Oferujemy namioty wystawiennicze o wymiarach 2×3 m. Opłata za cztery dni to 600 zł brutto za stoisko oraz 800 zł brutto za stoisko z dostępem do prądu. Dzięki wsparciu ze strony Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego cena jest niższa niż faktyczne koszty Targów Gdańskich. Wierzymy, że podczas długiego weekendu czerwcowego (Boże Ciało) w tak atrakcyjnym turystycznie miejscu Gdańska, uda się naszym parterom przyciągnąć wielu nowych klientów.

Do pisma załączamy folder ze szczegółami dot. Gdańskich Dni Kaszubskich. Nie możemy się doczekać, by współpracować z regionalnymi wystawcami z Państwa okolic, aby zaprezentować Kaszuby z jak najlepszej strony.

Z wyrazami szacunku

Ewelina Stefańska

Biuro ZG ZKP