Informacja w sprawie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Powiększ obraz

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Na naszą Gminę został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

  1. osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;

Na terenie gminy Parchowo znajduje się jeden punkt szczepień przeciw COVID-19: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parchowie, ul. Bytowska 24, 77-124 Parchowo.

Gminnym koordynatorem ds. szczepień została wyznaczona pani Magdalena Jakubek. Informacji dotyczących realizacji dowozu do punktów szczepień można uzyskać pod numerem telefonu 59 821 48 04 w godzinach pracy urzędu: pn. od 8:00 do 16:00, wt.-pt. od 7:15 do 15:00.