Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych 12-14.03.2020 r.

Powiększ obraz

Zjawisko/Stopień: Silny wiatr/2

Ważność: od godz. 7.30 dnia 12.03.2020 do godz. 7.30 dnia 13.02.2020

Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h w porywach do 95 km/h, z zachodu i południowego zachodu

2 stopień zagrożenia: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zjawisko/Stopień: Silny wiatr/1

Ważność: od godz. 7.30 dnia 13.03.2020 do godz. 7.30 dnia 14.03.2020

Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h w porywach do 65 km/h, z zachodu i południowego zachodu.

1 stopień zagrożenia: Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW –Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni