Dzień Seniora organizowany przez Oddział ZUS w Słupsku i Inspektorat ZUS w Bytowie

Bezpiecznie i aktywnie to hasło organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dnia Seniora. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października. Celem akcji jest aktywizacja seniorów i popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wśród osób starszych.

Słupska edycja wydarzenia odbędzie się w Oddziale przy pl. Zwycięstwa 8. Początek o godzinie 10.00.

Goście będą mogli obejrzeć występ seniorskiego zespołu „Wrzosy” z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy MOPR w Słupsku, a także wysłuchać prelekcji policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na temat bezpieczeństwa seniorów w życiu codziennym oraz przygotowanych przez pracowników ZUS wykładów: „Jak nie zostać  oszukanym na pracownika ZUS” i „Waloryzacja emerytur i rent”.

Równolegle, pomiędzy 10, a 13 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porad doradców emerytalnych, którzy m. in. podpowiedzą jak przejść na emeryturę i czy można ją podwyższyć. Eksperci pomogą również w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Pozwala on m.in. na nieograniczony dostęp do danych zapisanych na koncie w ZUS, podgląd e-ZLA czy uzyskanie informacji o należnych wpłatach. Umożliwia on także rezerwację wizyty ZUS przez Internet.

Pomocą będą również służyć eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słupsku, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku oraz Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Od 10 do 12 będzie można uzyskać poradę przedstawiciela Banku Pocztowego, który opowie o zaletach posiadania rachunku bankowego.

Wszyscy chętni będą także mogli skorzystać z bezpłatnej spirometrii, przeprowadzanej przez Fundację Flandria, a finansowanej z  Kampanii Zdrowotnej „Razem po Zdrowie”.

Odbędzie się również prezentacja prac wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej Związku Niewidomych w Słupsku.

Na gości czekać będzie kawa, herbata i drobne przekąski.

Natomiast w Bytowie, w Inspektoracie przy ul. T. Kościuszki 16, goście będą mogli wysłuchać policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa jakich powinni przestrzegać seniorzy. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Bytowie  przybliżą ulgi podatkowe dla seniorów, zaś pracownicy ZUS przedstawią zasady waloryzacji rent i emerytur. Początek o godzinie 11.00

Od 10 do 11. 30 na Sali Obsługi będzie odwiedzić stoisko Banku Pocztowego, a od 10.30 do 11.30 kiermasz prac wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy  w Bytowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa pomorskiego

   Krzysztof Cieszyński