Odbiór bioodpadów

Powiększ obraz

Urząd Gminy w Parchowie informuje, że na terenie gminy Parchowo rozpoczyna się odbiór bioodpadów. Jest to piąta frakcja odpadów zbieranych, obok papieru, szkła, tworzyw sztucznych oraz odpadów zmieszanych.

Odbiór tej grupy odpadów realizowany będzie w terminie 1.08.2020 r. tj. (w sobotę).

Bioodpady należy gromadzić w biodegradowalnych workach lub koszach w kolorze brązowym.

Urząd zachęca do gromadzenia bioodpadów w koszach na śmieci. Dlaczego zakup pojemników jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim pojemniki są     o wiele wytrzymalsze niż worki. Nie ma więc problemu, że odpady rozsypią się, gdy ktoś zahaczy o nie nogą Nieszczelny worek może również wydawać nieprzyjemne zapachy, gdy są w nim tzw. śmieci mokre. Dobrej jakości kosz z klapą oszczędza mieszkańcom domu tych aromatów. Ponadto do resztek jedzenia w pojemniku nie dobiorą się też dzikie zwierzęta.

Harmonogram wywozu bioodpadów dostępny będzie w urzędzie oraz na naszej stronie internetowej.

Worki do bioodpadów mieszkańcy gminy Parchowo mogą bezpłatnie odebrać w Urzędzie Gminy Parchowo oraz w siedzibie firmy Usługi Transportowe Stanisław Staubach.

Odpadów biodegradowalnych nie wolno wrzucać do pojemnika brązowego w workach zrobionych z tworzywa sztucznego! Takie worki nie rozłożą się i zanieczyszczą kompost.