Konkurs dla KGW

W związku z trwającym Powszechnym Spisem Rolnym 2020 został ogłoszony konkurs dla KGW „PSR 2020. Przyśpiewka spisowa”. Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć i nagrać przyśpiewkę o spisie rolnym, a następnie przesłać zgłoszenie wraz z nagraniem w formie elektronicznej do dnia 10.10.2020 na adres: gdansk.stat@gmail.com. W tytule maila proszę wpisać: Konkurs „PSR 2020. Przyśpiewka spisowa”. Konkurs trwa od 25.09.2020 r. do 10.10.2020 r.

Zwyciężczynie konkursu otrzymują nagrody m.in. wielorazowe torby na owoce i warzywa, karnety z herbatą, pendrive’y, koce piknikowe, ręczniki szybkoschnące z mikrofibry, skarbonki, t-shirty.

Urząd Statystyczny w Gdańsku zwraca się z prośbą do Pań z KGW o współpracę w promocji Powszechnego Spisu Rolnego, który rozpoczął się 1 września i zakończy 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy, a na podstawie wyników w nim uzyskanych będą podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące polityki rolnej i żywnościowej. Ważne jest by również Panie rozmawiały o spisie i jego ważnej roli z mieszkańcami. Informacje na temat spisu oraz możliwość spisania się jest dostępna na stronie http://spisrolny.gov.pl.